+372 56 21 1146 info@agilecoach.ee

Ärianalüüsi Näidisjuhtum

Avaliku sektori riigihange

Probleem

Avaliku sektori kliendil oli vajadus uue avaliku veebi järele, sest vana platvorm oli aegunud ja oli kõrge turvariskiga. Kliendil oli vaja abi riigihanke lähteülesande koostamisel ja ta soovis läbi viia ärianalüüsi, et lähteülesande skoop ja planeeritud eelarve piirid oleksid turuolukorras realistlikud. Lisaks funktsionaalsuse kirjeldusele vajas klient nõuandeid tehnilistes teemades, et olla kursis moodsate veebilahenduste parimate praktikatega.

Protsess

Koostöös kliendiga kaardistasime hetkeolukorra, kirjeldasime funktsionaalsed vajadused ja koondasime need moodulitesse (epics). Klient hindas iga mooduli prioriteeti ja mina hindasin keerukust – tulemusena oli meil teada iga mooduli kohta ROI (Return of Investment) väärtus, mille alusel oli kliendil juba lihtne otsustada soovitud lahenduse skoobi piiride üle.

  Lõpptulemus

  Ärianalüüsi tulemusena valmis riigihanke jaoks sobiv lähteülesande dokument, mille sisu põhjal said hankes osalejad ülevaatliku pildi oodatud funktsionaalsusest, nõuetest ja prioriteetidest. Tänu skoobi selgusele ja tasakaalus nõuetele laekus hankele piisavalt palju pakkumusi, mille hulgast klient valis endale sobivaima.

  Minu ajapanus: 15h nädalas 1 kuu jooksul > ca 60h

  Agiilne tiim hädas

  Scrum Master

  Ärianalüüs

  Avaliku sektori riigihange

  Ärianalüüs

  Projekt on ummikus

  Audit

  Eksperdi kaasamine

  Omaniku järelvalve

  Junior projektijuht

  Mentorlus

  Abi igal ajahetkel

  Konsultatsioon

  Merle profiilipilt väike

  Iga uus kontakt on võimalus uueks ja põnevaks koostööks - kirjuta või helista mulle ja arutame kuidas saaksin Sind aidata. 

  Esimene konsultatsioon ja pakkumise tegemine on alati tasuta. 

  Ole kursis agiilse maailmaga - liitu uudiskirjaga

  Ole kursis agiilse maailmaga - liitu uudiskirjaga

  Teavitan Sind värsketest blogipostitustest, uuringutest ja trendidest agiilse tarkvaraarenduse teemadel.

  Aitäh, et liitusid!