+372 56 21 1146 info@agilecoach.ee

TEENUSED

Pakun tarkvaraarenduse ja projektijuhtimise alast nõustamisteenust, aidates tellijatel olla rohkem teadlik tarkvara tellimise riskidest ja arendusfirmadel olla kompetentsemad teenusepakkujad.

Seal kus vaja, kaasan erinevaid valdkonna eksperte, nt andmekaitse, küberturvalisuse, kasutusmugavuse, majutuse, jm valdkondades.

Agile Coaching

Agile Coach / Scrum Master toob arendustiimi oma kogemuse ja tehnikad. Igas agiilses tiimis peab keegi kandma Scrum Masteri rolli, kes juhendab, annab nõu, mentordab ja coachib teisi tiimiliikmeid. Tiim võib olla kas värskelt kokkupandud ja veel vähese agiilsuse kogemusega või juba kogenud tiim, kelle eesmärgiks on viia oma efektiivsus uuele tasemele.
Edukas Agile Coach on konkreetses tiimis oma töö teinud 3-4 kuuga ja pole seejärel enam tiimile vajalik.    

Mis on Scrum Masteri ja Agile Coachi erinevused? Mis on Agile Coachi roll?

ÄriNÕUETE analüüs

Ärinõuete analüüs ehk ärianalüüs on projekti alustav etapp, kus defineeritakse ärieesmärgid ja edu mõõdikud, ärimudel, sihtgrupid, turud, kontseptsioon, MVP või edasiarenduste skoop, nõuded lahendusele, projekti riskid ja maandamise meetmed, arendusplaan, jne.
Ärianalüüs on sisendiks teenuse disaini etapile, mille käigus luuakse customer journey map, service blueprint, prototüüp jne.
Analüüs valmib koos tellijaga ühistes töötubades ja kestab tavaliselt 2-4 nädalat.

Veebihanke läbiviimine

Pakun veebisaidi või mobiilirakenduse hanke läbiviimiseks vajalikku IT ekspertiisi. Aitan hanke dokumentide koostamisel ja annan nõu hindamiskriteeriumite valikul. Aitan kirjutada tehnilist lähteülesannet, mis vastaks tellija ärivajadustele ja tänapäeva veebilahenduste nõuetele. Aitan hinnata kas skoobi, ajakava ja eelarve realistlikkus ja vastavus turu olukorrale on selline, et hankes osaleks piisaval hulgal kompetentsed pakkujaid. Jagan taustinformatsiooni turu olukorra ja Eestis tegutsevate arendusfirmade kohta.

AUDIT ja JÄRELEVALVE

Annan tarkvaraprojekti auditi raames sõltumatu eksperthinnangu kas valminud või veel pooleliolevale veebilahendusele. Aitan osapooled välja olukorrast, kus arendusprojekt on jooksnud ummikusse ja pooled ei saavuta enam ühiseid kokkuleppeid. Kaardistan olukorra ja pakun pooltele välja võimalikud lahendusstsenaariumid.

Pakun tellijale arendusprojekti järelevalve teenust kogu projekti kestuse jooksul, andes jooksvalt nõu vajaminevates teemades.

MENTORLUS

Parimate tulemuste saavutamiseks peaks mentori ja mentii koostöö kestma vähemalt 3 kuud, ideaalis pool aastat. Mentorprogrammi alguses lepime kokku eesmärgid, mõõdikud ja seansside plaani. Regulaarsed seansid toimuvad tavaliselt üks kord nädalas või üle kahe nädala. Programmi keskel teeme progressi hindamiseks check-up seansi ja lõpus tagasiside jagamise retrospektiivi.

 

Konsultatsioon

Annan nõu digilahenduste arendusprojektides esile kerkivates küsimustes, aitan korraldalda erinevaid töötubasid, koostada strateegiaid ja seada eesmärke.

Olen oma olemuselt problem solver ja aitan leida lahendusi keerulistele situatsioonidele, näha suurt pilti, hinnata riske ja küsida “õigeid” küsimusi.

KoolitUSED

Viin läbi erinevaid koolitusi väiksematele gruppidele – agiilse arendusmetoodika ja seotud raamistike (Scrum, Kanban) ülevaade, Product Owneri ehk tooteomaniku koolitus, Scrum Masteri koolitus.

Kuna täna ei ole mul veel Professional Scrum Traineri litsentsi, siis ma ei vii läbi ametlikke Scrum Masteri sertifikaadi omandamise koolitusi.  

Esimene konsultatsioon on tasuta

Töökeel inglise või eesti keel.

Merle profiilipilt väike

Iga uus kontakt on võimalus uueks ja põnevaks koostööks - kirjuta või helista mulle ja arutame kuidas saaksin Sind aidata. 

Esimene konsultatsioon ja pakkumise tegemine on alati tasuta. 

Ole kursis agiilse maailmaga - liitu uudiskirjaga

Ole kursis agiilse maailmaga - liitu uudiskirjaga

Teavitan Sind värsketest blogipostitustest, uuringutest ja trendidest agiilse tarkvaraarenduse teemadel.

Aitäh, et liitusid!

Share This