+372 56 21 1146 info@agilecoach.ee

AUDITi Näidisjuhtum

Projekt on ummikus

Probleem

Koostöö tellija ja tarkvara arendaja vahel oli jõudnud ummikusse, lubatud projekti tähtaeg oli möödunud, aga lahendus ei olnud kaugeltki valmis ning probleemid ainult kuhjusid. Tellija ja täitja suhted olid muutunud pingelisteks ja koosolekuid täitis peamiselt poolte vaheline vaidlus. Mõlemad osapooled soovisid olukorra lahenemist, aga ei jõudnud omavahel kokkuleppele kuidas seda teha.

Protsess

     Tellija kaasas mind sõltumatu eksperdina, et saada hinnang tekkinud olukorrale ja aidata leida optimaalseim lahendus. Auditi käigus kohtusin osapoolte võtmeisikutega ja kuulasin ära mõlemad pooled, tutvusin töösoleva infosüsteemi ja selle dokumentatsiooniga. Selle käigus hindasin funktsionaalse osa valmidusastet, tarkvara kvaliteeti, arendusprotsessi kvaliteeti ja lahenduse vastavust pakkumusele. Protsessi käigus kaasasin ka ühe tehnilise spetsialisti, kes aitas konkreetses kohas tehniliste teadmistega.

  Visandasin võimalikud lahendus-stsenaariumid, nende riskid ning plussid/miinused. Tõin välja suurima mõjuga puudujäägid projekti protsessis ja seda alati mõlema osapoole kohta. Kliendil oli valida 4 tuleviku stsenaariumi vahel, lõplik otsus on alati kliendi oma. Vastavalt otsusele aitasin koostada konkreetse tegevusplaani.

  Lõpptulemus

  Tellijal tekkis arusaam, kuidas tekkisid kitsaskohad, mis põhjustasid projekti ebaõnnestumise. Probleemide põhjused kommunikeeriti avatult kogu meeskonnale, et neist edaspidi õppida. Klient viis ellu projekti lõpetamiseks vajaliku tegevusplaani.

  Minu ajapanus: 10h nädalas 1 kuu jooksul > ca 40h

  Agiilne tiim hädas

  Scrum Master

  Avaliku sektori riigihange

  Ärianalüüs

  Projekt on ummikus

  Audit

  Eksperdi kaasamine

  Omaniku järelvalve

  Junior projektijuht

  Mentorlus

  Abi igal ajahetkel

  Konsultatsioon

  Merle profiilipilt väike

  Iga uus kontakt on võimalus uueks ja põnevaks koostööks - kirjuta või helista mulle ja arutame kuidas saaksin Sind aidata. 

  Esimene konsultatsioon ja pakkumise tegemine on alati tasuta. 

  Liitu uudiskirjaga

  Liitu uudiskirjaga

  Liitudes uudiskirjaga, saad osa väärtuslikust materjalist tarkvaraarenduse teemadel. Liitumise saad igal hetkel tühistada. Privaatsuspoliitika

  Aitäh liitumast!

  Share This