+372 56 21 1146 info@agilecoach.ee

Näidisjuhtum – Scrum Master

Agiilne tiim hädas

Probleem

8-liikmeline agiilne tiim töötas organisatsioonisisese tarkvaraprojektiga. Tiimis olid tooteomanik (Product Owner), disainer ja osalise koormusega junior-tasemega arendajad, kes panustasid aeg-ajalt teiste projektide kõrvalt ning vahetusid suhteliselt tihti. Juhtkond soovis teada, milliseid ja millises mahus ressursse on vaja projekti lõpetamiseks eraldada ja millal orienteeruvalt saab toote esimese versiooni ehk MVP (Minimum Viable Product) lansseerida. Hoolimata sellest, et tooteomanikul oli MVP piiridest väga selge visioon, ei osanud tiim neile küsimustele vastata.

Protsess

Liitusin tiimiga Scrum Masteri rollis kui projekt oli kestnud 3 kuud. Koos tooteomanikuga viisime läbi järgmised tegevused:

  • Multifunktsionaalse tiimi kokkupanemine: lisasime tiimi tehnilise arhitekti, hindasime minimaalse disaineri, frontend ja backend arendajate ressursivajaduse
  • Tiimile ajaressursi eraldamine: tegime organisatsiooni ressursihalduriga kokkulepped, mis võimaldasid tiimil järgmise 3 kuu jooksul pühenduda ainult sellele projektile.
  • Tooteomaniku toetus: läbisime koolituse, kuidas kasutada Jirat, hallata Backlogi, kirjutada story-sid, hallata prioriteete jne.
  • Scrum rutiinide juurutamine: võtsime kasutusele kõik Scrumi sündmused ja artefaktid Scrum raamistikus.

Lõpptulemus

Pärast kolme kuud oli meil pühendunud, kõrge motivatsiooniga agiilne tiim, mille liikmed järgisid oma otsustes agiilset mõtteviisi ning kasutasid efektiivselt Scrum arendusmeetodit.
Koostasime ülevaate juhtkonnale, millal MVP valmib ja mis on projekti hinnanguline maksumus.
Hoolimata veel mõnest tiimiliikme vahetusest, lõpetas tiim edukalt projekti ja lansseeris MVP nagu planeeritud. Ja mis kõige rõõmustavam – tiimiliikmete töörõõm ja motivatsioon kasvas kordades ja nad olid projektist lahkudes tõeliselt kurvad.

Minu ajaline panus: 6h nädalas 3 kuu jooksul > kokku ca 70h

 

Agiilne tiim hädas

Scrum Master

Avaliku sektori riigihange

Ärianalüüs

Projekt on ummikus

Audit

Eksperdi kaasamine

Omaniku järelvalve

Junior projektijuht

Mentorlus

Abi igal ajahetkel

Konsultatsioon

Merle profiilipilt väike

Iga uus kontakt on võimalus uueks ja põnevaks koostööks - kirjuta või helista mulle ja arutame kuidas saaksin Sind aidata. 

Esimene konsultatsioon ja pakkumise tegemine on alati tasuta. 

Ole kursis agiilse maailmaga - liitu uudiskirjaga

Ole kursis agiilse maailmaga - liitu uudiskirjaga

Teavitan Sind värsketest blogipostitustest, uuringutest ja trendidest agiilse tarkvaraarenduse teemadel.

Aitäh, et liitusid!