+372 56 21 1146 info@agilecoach.ee

Retro koosolek

Töötuba: Retro koosolek

Retro (e retrospektiiv) koosoleku töötuba aitab lahendada meeskonna koostöö ja kommunikatsiooni probleeme. Hästi läbi viidud regulaarsed retro koosolekud on meeskonna arengu ja töörõõmu vundamendiks. Retro koosolek on universaalne ja sobib kõigi valdkondade meeskondadele.

Näidisolukorrad, kus retro koosoleku töötuba meeskonda edasi liikuda aitab:

 • meeskond vajab paremat ja tõhusamat koostööd
 • esinevad kulukad kommunikatsioonivead, info ei liigu nii nagu vaja
 • meeskond on oma arengus toppama jäänud ja meeskonnaliikmed ei tunneta edasiviivat arengut
 • ühed ja samad probleemsituatsioonid esinevad ikka ja jälle
 • meeskonna koostöö soov ja motivatsioon on madal või langustrendis
 • arendustööd ei suju nii nagu oodatud, levib üldine rahulolematus Retro formaat on oma olemuselt lihtne, efektiivne ja viib alati tulemusteni.

Töötoas harjutame Scrum meetodist pärit Sprint Retrospektiivi ehk tagasivaate kooosoleku läbiviimist. Järgime end tõestanud retro formaati, mis on oma olemuselt lihtne, efektiivne ja viib alati tulemusteni. Vaatame üle ohukohad ja kuidas neid vältida või välja tulla.

Tegu on praktilise töötoaga ühe konkreetse probleemi lahendamiseks, kui sind huvitab agiilsus üldisemalt, vaata Agiilsuse baaskoolitust.

Retro koosolek on ainult üks Scrumi sündmus, kõigi sündmuste koolituse leiad Scrum meetodi töötoas või Scrum Masteri rollikoolitusel.

kõik valdkonnad

Sihtgrupp

Koos töötav meeskond

Eesmärk

Parandada meeskonna omavahelist kommunikatsiooni ja koostööd. Õppida kuidas tuua meeskonna tööd takistavad probleemid neutraalselt lauda ja neile koos lahendusi leida. Õppida kasutama tehnikat kuidas saavutada meeskonna järjepidev areng ja tõsta meeskonnaliikmete motivatsiooni.

Formaat

 • Kestus 4 tundi.
  Soovituslik aeg päeva esimene pool.
 • Sisekoolitus tellija ruumides. (Soovi korral on võimalik tellida juurde ka koolitusruum ja toitlustus)
 • Suhtluskeel on eesti või inglise, materjalid on ainult inglise keeles.

Maksumus

Kuni 10 osalejaga grupi koolituse kogumaksumus on

1500 € +km.

Suurema grupi korral küsi personaalset pakkumist.

Koolituse hinnas sisaldub:

 • ettevalmistav suhtlus tellijaga, kus täpsustame eesmärgid ja seame fookuse
 • kirjalik töötoa tulemuste kokkuvõte
 • koolituse õppematerjalid digitaalsel kujul

Koolitaja

Olen Merle Randlepp ja saan sinuga jagada aastate jooksul tarkvaraarenduse valdkonnas omandatud praktilisi kogemusi. Olen töötanud tarkvaraarenduse valdkonnas 25+ aastat ja põhitegevusena koolitanud 5+ aastat.

Olen agiilse tarkvaraarenduse koolitaja, sõltumatu konsultant ja sertifitseeritud Scrum Master (PSM I, PSM II). Õppisin Tartu Ülikoolis informaatikat ja asusin tehnoloogiasektoris tööle 1994. aastal, mil veebimaailm oli alles 5-aastane. Olen töötanud üle 25 aasta tarkvaraarenduse valdkonnas - arendaja, IT analüütiku, IT projektijuhi, tiimijuhi ja tegevjuhi rollides.

Täna olen keskendunud kogutud teadmiste edasiandmisele ja agiilse mõtteviisi levitamisele, pakkudes IT projektide juures konsultatsiooni, kirjutades blogi ja korraldades erinevaid töötubasid ja koolitusi.

Õppekorralduse ja koolituse kvaliteedi tagamise alused

retro koosolek - quote - always mistakes

"Koolitus jättis väga hea mulje. Koolitaja lasi palju rääkida ja tegu oli pigem praktilise koolitusega ning teoorial oli pigem toetav roll. Eriti hea oli kuulda ka kaaskolleegide muresid ning rõõme enda tiimide osas."

"Väga kompaktne ja selge esitus - avas agiilsuse olemuse ning suunas mõtlema oma tööle ja viisile, kuidas seda teeme. Tänan!"

"Väga selgelt, süsteemselt ja piisavalt lihtsalt ja arusaadavalt edasi antud."

"10 punkti skaalal annan 10 punkti! Mulle muidu üldse ei meeldi rühmatööd, aga selle koolituse omad olid väga kaasahaaravad ja kasulikud. Sai õpitut kohe päris projektide peal rakendada."

"Oli näha, et lektor on tugev nii teoorias kui praktikas ning teda oli huvitav kuulata"

"Väga huvitav koolitus - tempo oli kiire, materjal konkreetne ja asjatundlik. Meeldisid väga visuaalsed materjalid ja viited, millega pärast koolitust iseseisvalt lähemalt tutvuda. Samuti see, et pidasite ajakavast lugu :)"

"Väga kasulik. Meeldis, et võimaldasid aega tiimidele aruteluks, ei kiirustanud tagant. Palju grupitöid, mis aitasid nii mõisteid, sisu kui ka praktilise kasutatavuse selgeks teha. 10 punkti!"

"Huvitav teema, hästi struktureeritud loeng, lektor omal alal väga professionaalne, head praktilised näited, lihtsasti selgitatud"

"Hea on kuulata praktikut. Sellised koolitused on mulle alati meeldinud ja pean neid väga kasulikeks."

%

töötuba

%

toetav teooria

Saada sisekoolituse soov:

Registreeru avalikule koolitusele:

Teised koolitused

scrum master rollikoolitus
scrum master rollikoolitus
scrum master rollikoolitus
Merle profiilipilt väike

Iga uus kontakt on võimalus uueks ja põnevaks koostööks - kirjuta või helista mulle ja arutame kuidas saaksin Sind aidata. 

Esimene konsultatsioon ja pakkumise tegemine on alati tasuta. 

Ole kursis agiilse maailmaga - liitu uudiskirjaga

Ole kursis agiilse maailmaga - liitu uudiskirjaga

Teavitan Sind värsketest blogipostitustest, uuringutest ja trendidest agiilse tarkvaraarenduse teemadel.

Aitäh, et liitusid!