+372 56 21 1146 info@agilecoach.ee

Merle Randlepp

Agile Coach

Merle Randlepp

Agile Coach

Tasuta whiteboard tööriistad

sept. 3, 2020 | blog

521 Views
Miro templates

Kus virtuaalset whiteboard’i kasutada?

Kui korraldad oma tiimiga virtuaalseid koosolekuid ja aeg-ajalt on vaja pidada maha ühiseid ajurünnakuid, kaasavaid töötubasid, retrospektiive jms, siis on füüsilise tahvlipinna asendamiseks olemas suurepärased ühise tahvli (whiteboard) tarkvarad.

Täna, peaaegu pool aastat pärast Covid-19 tõttu eriolukorra kehtestamist Eestis, on suur rõõm näha kui suur on olnud üldine arenguhüpe virtuaalsete tiimi tööriistade kasutamisel. Ühised tööriistad, keskkonnad ja videokoosolekud on uus tavalisus ja oskused järjest kasvavad.

Olen viimase 5 aasta jooksul kasutanud kaugtiimidega töötades mitmeid erinevaid ühise tahvli tarkvarasid ja toon välja mõned, mida julgen soovitada.

Google Jamboard

Alustan kõige lihtsamast, aga läbinisti tasuta variandist – Google Jamboard. Seda softi palju ei teata, sest ta on loodud suure füüsilise puutetundliku tahvliga koos kasutamiseks, mille hind on $4999 (koolidele $600). Aga Jamboard on täiesti kasutatav ka eraldi ja ilma igasuguste piiranguteta, vajalik on vaid Google kontoga sisselogimine.
Jamboard on super lihtne, mugav, minimaalsete võimalustega ja väga tihti sellest juba piisabki 🙂

Google Jamboard

Miro

Miro on maailmas väga populaarne ja täiesti õigustatult. Ülimalt mugav, intuitiivne kasutajaliides ja laiad võimalused, sellega saab teha ajurünnakuid, mindmap jooniseid, toote või projekti roadmap jooniseid, agiilse arenduse retrospektiive jpm.
Mis kõige olulisem – kõik mis sa teed, jääb väga ilus ja professionaalne.

Aga ükski hea asi pole tasuta ja Miro tasuta versioonil on piirangud peal. Saad küll kutsuda ükskõik kui palju tiimi liikmeid, aga aktiivseid tahvleid saab olla ainult 3. Samas piirangust üle minnes vanu tahvleid ei kustutata vaid jäävad loetavaks. Kui sul korraga liiga palju tahvleid töös ei ole, siis saab tasuta versiooniga täitsa hakkama.
Muide, Mirosse on sisse ehitatud isegi väike poolautomaatne Kanban Framework, otseselt ma seda siiski ei soovita, aga mine tea, võib olla Sulle sobib.

Miro mindmap

Muud võimalused

Nende kahe tarkvara vahele jääb terve müriaad võimalusi, millest enamustel on olemas tasuta versioon ja eripakkumine haridusasutustele.
Leiad need üles netist otsides “online whiteboard” või vaata nimekirja siit loost: https://zapier.com/blog/best-online-whiteboard/

Head katsetamist!

Edit: Jätsin siit välja mitmed tuntud whiteboard tööriistad, millel ei olnud tasuta versiooni, nt Mural, jt.

 

Merle profiilipilt väike

Iga uus kontakt on võimalus uueks ja põnevaks koostööks - kirjuta või helista mulle ja arutame kuidas saaksin Sind aidata. 

Esimene konsultatsioon ja pakkumise tegemine on alati tasuta. 

Liitu uudiskirjaga

Liitu uudiskirjaga

Liitudes uudiskirjaga, saad osa väärtuslikust materjalist tarkvaraarenduse teemadel. Liitumise saad igal hetkel tühistada. Privaatsuspoliitika

Aitäh liitumast!

Share This